2016 m. gruodžio 7 d., trečiadienis

Karjeros diena „Santaros“ gimnazijoje

Sakoma, kad Džonas Rokfeleris jaunystės metais svajojo apie tai, kad nugyvens 100 metų ir būtinai uždirbs 100 milijardų. 1937 metais apleisdamas šį pasaulį jis buvo nugyvenęs beveik 98-erius metus ir uždirbęs 137 milijardus dolerių. Šis pavyzdys akivaizdžiai rodo, kad svarbiausia gyvenime žinoti tikslą, o priemonės jam pasiekti rasis. Būtent tikslo paieškai ir buvo skirta šių metų karjeros diena „Santaros“ gimnazijoje.
Dienos pradžioje visi mokiniai susirinko į aktų salę, kur turėjo galimybę išklausyti pranešėjų, savo kailiu patyrusių, kaip svarbu suvokti tikslą ir išmokti naudotis galimybėmis. Pirmiausia mintimis pasidalijo KTU studijų informacijos specialistas Dovydas Grigaitis. Jo uždeganti kalba, tikėtina, padės gimnazistams renkantis tolimesnį gyvenimo kelią. Vėliau kalbėjo buvusi gimnazijos mokinė, dabar Hoptrans group CFO finansų direktorė ir valdybos narė Evelina Kalvynaitė Milė. Jos klausydamiesi mokiniai galėjo suvokti amžiną tiesą, kad svarbiausia – visada stengtis siekti, o galimybės dažniausiai padeda būtent užsispyrusiems. Po susitikimų salėje gimnazistai turėjo progą išklausyti ir gimnazijos mokytojų. Susirinkę į klases jie išgirdo, kokius kelius rinkosi ir kaip jais ėjo tie, kurie dabar moko lietuvių kalbos, matematikos, geografijos ar kitų dalykų.
Galiausiai karjeros dieną gimnazistai pratęsė jau už mokyklos sienų. Kiekviena klasė buvo pasirinkusi kokią nors įstaigą, kurią ir aplankė. Tad klasės pabuvo ir LSMU, ir ASU, ir SEB banke, ir Kauno priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre, ir Policijos komisariate, ir pan. Mokiniai išties turėjo nuostabių progų susipažinti su žmonėmis, kurie patys kūrė ir kuria savo karjeros istorijas, todėl nenuostabu, kad po šių susitikimų jie jautėsi patenkinti ir susidomėję įvairiomis atsiveriančiomis galimybėmis. Štai antrokas Virgilijus sakė, kad tokios dienos jam tikrai patinka ir yra labai naudingos. 
Tad, nors gruodžio 7 dieną gimnazijoje pamokos ir nevyko, gimnazistai tikrai turėjo progų pasimokyti to, kuo galbūt sėkmingai pasinaudos ateityje.
Straipsnio autorė mokytoja Gitana Vėterienė


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą